LEVS logo
LEVS Architecten
  • Kaleidoskoop geopend
Kaleidoskoop geopend
Na 5 jaar intensief samenwerken met vele partijen werd afgelopen maand Kaleidoskoop geopend, een bijzonder gebouw van Woningstichting Nieuwkoop. Hart van het gebouw is het eerste Kulturhus van Zuid Holland. Samen met een variatie aan (zorg)woningen vormt het een markant, maar ook dorps gebouw voor alle bewoners van Nieuwkoop. Zorg, wonen, cultuur, informatie, recreatie en horeca onder één dak. In Kaleidoskoop staat ontmoeten centraal.

De opening met 1.500 genodigden en Nieuwkopers was ook het startschot voor het eerste theaterseizoen in de multifunctionele theaterzaal met 150 stoelen. De ruimte is zowel film- als theaterzaal, maar wordt ook gebruikt voor voorleesmiddagen van de bibliotheken en kerkdiensten van het zorgcentrum. Deze combinatie was een technische en architectonische uitdaging met als resultaat een sfeervol, licht overgoten zaal die in het hart van het woongebouw als een drievoudige doos-in-doos constructie werd uitgevoerd.

Kaleidoskoop is een mooi voorbeeld van de lokaal verankerde maatschappelijke rol van de woningcorporatie. Met lef en ambitie is een gebouw gerealiseerd dat niet alleen door zijn rieten gevel verbonden is met Nieuwkoop, maar vooral door de mensen. Stichting Kulturhus Nieuwkoop is intensief betrokken geweest bij de totstandkoming. Met een vaste coördinator en vele vrijwilligers gaat zij invulling geven aan het bijzondere programma in het Kulturhus.

Lees ook de andere berichten van Nieuws met LEVS 2|2012:
2 Gouden Piramide
3 Opdracht Ewijkstraat
4 Start bouw in Uithuizen
5 LEVS denkt ... over co-creatie
6 Kunst bij de Zilverling
7 Tricolore pasta stad
uitgelicht
alle nieuws


bureau levs
bouw
dossier
nieuwsbrief
publicatie
activiteiten
algemeen